Pokud se staráte o svoje zdraví, měli byste pečovat i o svůj zrak. Spousta lidí bere různé vitamíny a doplňky stravy, chodí na preventivní prohlídky a celkově dbají o svůj zdravotní stav, ale zapomínají na neméně důležitou věc – na oči. Je to paradox, protože pokud přijdeme o zrak, ničím ho nemůžeme nahradit. Přitom zrak je v ohrožení dnes a denně a to kvůli slunečnímu záření. Slunce na naše oči působí každý den, a během letního období naše oči přímo ohrožuje a způsobuje vznik zákalů. Jen si uvědomte, kolik lidí ve starším věku musí na operaci očí, protože prostě nevidí. A je to často způsobeno tím že lidé nenosí sluneční brýle.

muž brýle

Nosit sluneční brýle by mělo být pro všechny samozřejmé. Čím dříve člověk začne kvalitní sluneční brýle nosit, tím lépe pro něho. Brýle musí být vybaveny filtrem, který je opravdu funkční a účinný. Když už si budete chtít nějaké sluneční brýle vybrat, rozhodně neutrácejte peníze za levné, které jsou spíše jen na ozdobu. Raději zainvestujte například do polarizačních brýlí, které nemění barevné spektrum, ale snižují vliv slunečního záření na oči.

sluneční brýle

Sluneční brýle by každý řidič měl nosit do auta povinně. Jakmile svítí slunce a chytnete volant do ruky, měli byste si brýle automaticky nasadit. Uvidíte mnohem lépe a slunce vás jen tak neoslní jako v případě, že byste je na sobě neměli. Každý někdy zažil jaké to je, když ho slunce oslní. Samozřejmě je jasné že během jízdy autem může být oslnění fatální, protože v takovém případě nikdo neuvidí na 100 % a může vjet do protisměru, přehlédnout auto, chodce, nebo dopravní značku. Nejedna nehoda byla způsobena právě vlivem oslnění sluncem. Neriskujte svůj ani život nikoho jiného a pořiďte si do auta brýle, které nezapomínejte opatřit obalem nebo pouzdrem, abyste zamezili jejich poškození nebo zničení třeba pádem na zem.