Dříve byla povinná výbava v autě daleko rozšířenější a spousta lidí na ni kladlo daleko větší důraz. Při zkouškách v autoškole jste přesně museli vědět, co všechno povinná výbava vozidla zahrnuje a co vám nesmí chybět. Dnes to musíte vědět taky, ale už toho není tolik. Některé věci jsou promíjeny a na jiné se zapomnělo. Ovšem každé vozidlo musí mít, alespoň prz základních věcí, bez kterých byste neměli nikam vyjet, ale někteří řidiči to naprosto ignorují a nemají tam ani to nejdůležitější. První věcí, když se vám stane nějaká nehoda nebo se vám auto porouchá na komunikaci, která je velmi intenzivní je dobré než vylezete z auta, jdete se podívat, o co se jedná nebo co se s vozidlem stalo, jako, že může prasknout kolo nebo se může uvolnit a další nemilé věci.

reflexní vesta s potiskem

Byste měli mít na sobě reflexní vestu. Když budete vystupovat z vozu a pohybovat se kolem něj a to v úplné tmě nebo na frekventované silnici, a to i když bude auto odstavené u krajnice je reflexní vesta s potiskem opravdu žádaná. Není to nic strašného, ale může vám to zachránit živo. Ve tmě vás nikdo neuvidí, že obcházíte auto hlavně, když na sobě máte nějaké tmavé oblečení. Proto je dobré kvůli vaší bezpečnosti si vestu na sebe obléci, ještě předtím než vylezete vůbec z vozu.

reflexní vesta s potiskem

Takhle mají auta alespoň šanci vás ve tmě nebo špatném počasí vidět. Je to taková maličkost, na kterou spousta lidí zapomíná. Nejdříve vylezou z vozu a pak si uvědomí, když je těsně mine auto, že nejdou vidět, což je dost smutné. Dále byste měli mít lékárničku, když by došlo k nějaké nehodě a vy byste byli lehce zranění nebo další členové havárie, abyste se mohli ošetřit nebo pomoci ostatním. To jsou takové dvě základní věci. Žárovky vám vymění každý servis a můžete říct, že do něj jedete. Ani rezervu už nemusíte mít, některé auta jí už ani nemají. Stačí mít dobré havarijní pojištění. Tak co používáte nebo spíš máte reflexní vestu v autě?