O Velkém Mederu je známo, že se jedná o rekreační oblast s mnoha venkovními bazény na jihu Slovenska, a že je možno si zde zamluvit pobyt po celý rok. Co je na této lokalitě tak výjimečného, a proč se vypravit právě sem?

plavec v bazénu

Termály – velká plocha středního a jižního Slovenska a části Maďarska je doslova protkána termálními prameny. Z hlubin země tu vyvěrá voda na povrch prakticky nepřetržitě, podobně jako u nás prameny v západočeských lázních. Jen si vybavte například termální Vřídlo v Karlových Varech, které je přístupné veřejnosti, a kde se natáčel film „Vrchní prchni“, jeho teplota je 73 stupňů Celsia a voda je velmi bohatá na minerální ionty.

chlapec ve vodě

Voda, vyvěrající ve Velkém Mederu je také velmi teplá a obohacená minerály a stopovými prvky, proto má léčebný efekt, a proto ji lze doporučit k rekreaci po celý rok. Voda v bazénech je samozřejmě ochlazována na příjemnou teplotu pro koupání, každopádně je dostatečně teplá i v zimním období.

Lesopark – blízké okolí rekreačního areálu je téměř ze všech stran ohraničeno lesoparkem. Nebudete se tu tedy cítit jako v poušti nebo někde v zemědělských polích, ale budete při pobytu vnímat okolní krásu vzrostlých stromů, které tu také spoluvytváří příjemné klima. Za příznivého počasí se tu můžete procházet a provozovat některé sportovní aktivity, například jízdu na kole, volejbal a další podobné míčové hry.

Výlety do okolí – kdo využije výhodné polohy Velkého Mederu apartmánů, zpravidla si nenechá ujít příležitost zavítat do Bratislavy, do Budapešti nebo do Vídně. Je to odtud jen několik desítek kilometrů, a kdo má zájem, může se do Budapešti plavit z Bratislavy parníkem po Dunaji. A jste-li milovníky horské turistiky a nádherných dalekých výhledů do krajiny, výlet nasměrujete opačným směrem k pohoří Velká či Malá Fatra, případně až do Nízkých a Vysokých Tater.