Už se nemůžete dočkat, až opět napustíte bazén? Léto je za rohem, sluníčko hřeje, každým dnem je tepleji a krásněji a my už se těšíme, až si opět budeme moci užívat klidu, pohody, volného času a dobré nálady právě ve vodě při plavání nebo lenošení.

skok

Bazénové plachty se rozdělují hned na několik druhů, může se jednat o:

  1. Geotextilie– Tento typ použijete ještě před samotným postavením bazénu. Geotextilie se instaluje na povrch – zeminu. Čili vykopete trochu zeminy, zasypete pískem, posléze dáte právě tento povrch a následně už můžete postavit celý nadzemní typ.
  2. Krycí typ – Základní druh, který si už z dětství pamatuje jistě každý z nás. Hodí se na hladinu vody v období, mimo koupací sezónu, ale také v případě, když přikrýváte hladinu například na noc, aby se do ní nedostaly nečistoty, a aby se voda tolik neodpařovala.
  3. Zazimovací typ – tento typ slouží k zazimování. Chrání před nežádoucími a nepříznivými povětrnostními podmínkami. Kvalitní a vysoce odolný typ.
  4. Solární folie – nahřívají povrch hladiny pomocí speciálních UV článků. Ty pochytávají sluneční záření a pomáhají přenosu tepelné energie. Díky tomu budete mít vodu vždy teplou a navíc bez nečistot. Dodržují totiž také svůj primární úkol a to ten, že zabraňují nečistotám, aby napadaly dovnitř.

pes u bazénu

Rychle si oblíbíte praktické vlastnosti všech produktů

Každý z těchto produktů má svá vlastní kritéria, podle kterých bychom jej měli hodnotit. Vybírat si vždy můžete ze základních barev. Nejčastěji jde o černou a modrou. K dispozici jsou tvary kulaté, oválné, hranaté a mnohé další. Najdete zde různé rozměry i tvary.
Hlavním úkolem většiny typů je chránit vodu před znečištěním. Jde o primární účel, který splňují veškeré produkty, které mají sloužit k těmto účelům, čili leží na hladině vody.
Vlivem nepříznivého počasí se nám často dostává do vody spoustu listí, větviček, prachu, pylu nebo hmyzu, který musíme následně odstraňovat a přidávat více chemie k vyčištění. S těmito produkty se tolik snažit nemusíte. Ušetříte peníze na chemii a jako bonus už konečně nebudou tyto všelijaké nečistoty plavat ve vodě.