Půjčky nejsou nic neobvyklého. Peníze si lidé půjčují už od nepaměti. Zatímco dříve vám za nesplacení dluhu hrozilo vězení pro dlužníky, useknutí rukou nebo dokonce smrt, dnes už následky nejsou tak přísné. Nicméně jsou stále dost nepříjemné na to, že vám rozhodně nedoporučujeme, abyste se splacením dluhů otálely.

peníze

Peníze si můžeme půjčit v bance anebo v nebankovních společnostech. A nejenom tam. Pokud jste se dostali do nouze, můžete požádat například rodinu, aby vám poskytla půjčku. Sice budete muset překonat stud z toho požádat o pomoc, na druhou stranu, půjčit si od rodiny je to nebezpečnější a nejvýhodnější. Málokterý člen rodiny po vás bude chtít, abyste mu vrátili peníze i s úroky, jako je to u banky. Na druhou stranu, pokud nebudete splácet své dluhy, riskujete dobré vztahy s rodinou, a to je často horší, než ztráta peněz.

Půjčku poskytuje každá banka, ovšem ne každému. Než se rozhodnou, zda vám půjčku dají, důkladně si vás prověří. Jestli se jim bude jen trochu zdát, že nebudete schopní splácet své dluhy, půjčku vám nepřiznají. K žádostí o půjčku budete potřebovat potvrzení příjmů a musí vám být více než 18 et. Pomůže vám dostatečný příjem, smlouva v zaměstnání na dobu neurčitou a také to, že nemáte žádné jiné závazky, jako třeba hypotéku, kreditní kartu nebo auto na leasing.

peníze

Další možností je tedy nebankovní společnost. Je výhodná hlavně ve chvíli, kdy potřebujete rychlou půjčku https://www.hypoteka-bez-registru.net/rychle-pujcky/. Vyřízení žádosti o půjčku u nebankovní společnosti obvykle netrvá tak dlouho, jako v bance. Navíc, nebankovní společnosti obvykle ani nepožadují, abyste dokládaly příjmy a podobné věci. Vyřízení je tedy mnohem snadnější, ovšem dejte si pozor na podmínky poskytnuté půjčky, zejména na sankce, například za opožděnou splátku, a výši úroků.