Nebaví vás cvičit doma a uvědomujete si až moc dobře, že na podzim, kdy panuje počasí, že by ani psa ven nevyhnal, se vám nejspíš běhat venku chtít nebude? Anebo jste již nakoupili vhodné sportovní oblečení, vybrali termín v online rezervačním systému https://fitness-rezervace.cz/ blízkého fitness centra a stále se nemůžete do něj odhodlat vyrazit? Možná je právě strach tím důvodem, proč se mu tak urputně vyhýbáte. A jestli se první návštěvy fitka bojíte, třeba vám následující článek pomůže prvotní obavy jednou provždy překonat!

Protahování na ulici

Neznalost prostředí (ne) omlouvá

Pokud jste ve fitku poprvé, asi nikdo se vám nemůže divit, že ještě pořádně nevíte, jak zde všechno chodí. A právě proto by v dobrých fitness centrech měl být vždy ochotný personál, který vám poradí nejen s tím, kde najdete sprchy a šatní skříňky, ale začátečníkům také pomůže s prvním seznámením s posilovacími stroji. Jestliže víte, že vámi vybrané fitness centrum nikoho takového nemá, domluvte se rovnou s osobním trenérem, který vás do tajemství strojů jistě rád zasvětí a základní cviky vám ukáže.

Posilovací cvičení žena

Nejste první ani poslední

Do posiloven neustále přicházejí noví lidé, kteří mají zájem se svými proporcemi něco udělat. A věřte tomu, že ti, na které ve fitku ostatní nyní s obdivem pohlížejí, si v drtivé většině případů prošli stejnou cestou, na jejímž počátku možná teď stojíte vy!

A že nemáte úplně top postavu?

No právě kvůli tomu do takových center většina lidí chodí. Snaha něco udělat se svým vlastním, možná nezdravým a obézním tělem, je pro mnohé návštěvníky spíše k obdivu než k smíchu. Stojí za to cvičení nevzdávat, i když třeba hned vše nepůjde tak, jak jste si vysnili. Ty pravé pokroky totiž uvidíte až s časem – a pak už vám je jen tak něco s trochou úsilí a správnými návyky nevezme! A za to přece stojí překonat první návštěvu fitka, nebo ne?