To byla minulý měsíc vedra, co? To se nedá s tou zimou dneska vůbec srovnávat. A tak jsme teď spíš zalezlí doma a schovaní před deštěm. Ale minulý měsíc by nás tu nikdo neudržel. Minulý měsíc jsme byli hlavně venku a ve stínu, když to šlo. A jasně, že hlavně u vody. Ve vodě se dá přece ochladit jako nikde jinde. Výhodu teda měli ti, kdo mají bazény. Těm se to koupe! Líp než těm někde třeba u jezera, rybníka nebo řeky. Ale zase na druhou stranu to mají lidi s bazény i těžší. Musí se starat o jejich vybavení a údržbu, aby to tam bylo hezké. A musí do toho strkat peníze. A když se postarají a pak přijde sešup teplot a špatné počasí jako teď, naštve to.

žena v bazénu

Ale stejně je dobré, když si lidi bazén koupí. Ale aby ho ochránili před špínou, nesmí ho zapomenout zakrývat. Aby jim tam nic nenapadalo, je potřeba i solární plachta. Jenom s tou neskončí v bazénu listí, tráva a třeba ani nějaký živočich. A plachta není na bazénech jenom proto, aby je chránila před smetím. Pomáhá taky udržet vodu teplejší přes noc. A tak další den netrvá tak dlouho, než se zase ohřeje a bazén je ke koupání. Někdo má plachtu obyčejnou a někdo má plachtu solární. Tu první jenom na ochranu, a tu druhou i kvůli ohřevu vody. Který se dá zařídit i ze slunečního svitu.

brýle u bazénu

Když se člověk koupe, plachta se sundá, když se nekoupe, zase se přes bazén natáhne a je to. Jak prosté. A jak přitom účinné. S plachtou zůstane voda v bazénu čistá a kdo bazén nemá, ten jeho majiteli závidí. Kdežto kdyby plachty nebyly, záviděli by lidi s bazény třeba těm u řeky, která špínu odnese sama. A tak se většinu tohohle léta koupal někde venku každý, kdo jenom mohl. Jinde, než u vody nebylo k vydržení. A doufám, že to v červenci ještě nebylo naposled. Že se léto ještě ukáže a my zase stáhneme z bazénů plachty. A budeme si chválit, že tam ani v tom vedru není nesnesitelně.