Pokud se dva lidé rozhodnou se vzít, pak mezi jejich povinnosti patří mimo jiné také navrhnout a rozeslat svatební oznámení. Ta by měla odpovídat vážnosti situace. Není proto divu, že pro ně existují stejně přísná pravidla, jako pro svatbu samotnou.

V první řadě by jejich vzhled měl odpovídat dané události. To v tomto případě znamená bohaté zdobení, často se používá zlaté písmo. To je mnohdy také ozdobné, i když stále jen tak, aby bylo bez problému čitelné.

typ svatebního oznámení

Odpovídat by mělo také tématu svatby. Pokud ji například chceme mít laděnou do modra, pak by takové mělo být i oznámení. V případě, že ji chceme třeba uspořádat v duchu Harryho Pottera (a ano, i takoví nadšenci se najdou), pak by tomu pozvánka měla odpovídat, aby hosté věděli, co mohou čekat.

Samozřejmě na ní nesmí chybět veškeré důležité údaje, tedy jména ženicha i nevěsty, datum, čas a místo konání a případně také pokud jsou zvláštní požadavky, pak by měly být uvedeny i ty. Přitom by však mělo být stručné a jasné.

svatební oznámení s kyticí

Vzhledem k tomu, že svatby se jedna druhé poměrně dost podobají, lze si koupit v podstatě standardizovaná předtištěná oznámení, kde jen doplníte potřebné údaje, případně si u tiskaře lze vybrat hned z několika možných vzorů, kam on jen doplní podrobnosti.

Ještě před rozesláním je však vhodné zkontrolovat, zda vše skutečně souhlasí. Tiskaři nejsou neomylní, a tak se může stát, že udělají chybu, ať už faktickou či gramatickou – a to by se u tohoto typu dokumentu rozhodně nemělo stát. Kontrola je zde tedy rozhodně nutná.

Většinou se však nemusíte obávat. Tiskárny většinou mají s tímto typem produktu velké zkušenosti, a tak je téměř jisté, že vše bude naprosto v pořádku. Vám pak již nezbývá, než pozvánky buď rozeslat, nebo osobně předat, a ujistit se, zda všichni pozvaní skutečně přijdou. Pak už si jen můžete svatbu skutečně užít.