Nechce se vám investovat peníze do stěhovací firmy a chystáte se zvládnout tuto operaci sami? Některá stěhování lze takto provést poměrně snadno a vyplatí se to, ale jsou jisté chvíle, kdy je stěhovací firma namístě.

Stěhování do zahraničí – obecně jsou všechna stěhování na dlouhé vzdálenosti několika set či dokonce tisíc kilometrů natolik náročná, že jsou pro vás výhodnější se stěhováky, než na vlastní pěst. Ti si na vás nachystají odpovídající vozidlo, aby bylo možno akci provést pokud možno na jeden zátah. Někdy to vyžaduje i kamion s návěsem, a kdybyste to měli zvládnout vy, jen s pronajatou dodávkou, otočíte se s ní minimálně pětkrát, a zaplatíte za palivo neuvěřitelnou sumu, nehledě na strávený čas několika dnů samotnou přepravou.

kartonová krabice

Rodinný dům – kdo se stěhuje pouze z pronajatého bytu, kde na místě zůstávají velké spotřebiče a koberce, případně větší část nábytku, zvládne to i s vlastním autem, kdy stačí sbalit věci do krabic nebo do sportovních tašek a postupně odtud vše odvézt, ale něco jiného je rodinný dům a jeho kompletní vybavení i s kuchyňskou linkou. Rozsáhlé akce mohou amatérské kutily natolik zahltit, že si přivodí úraz nebo onemocní.

pes v krabici

Těžká břemena – někdy je stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ možné rozdělit na dvě části. S tím lehčím vybavením si vypomůžete sami a na kratší vzdálenost, například v rámci jednoho města či okresu, vystačíte i s přívěsným vozíkem za tažné zařízení. A to těžké přenecháte stěhovákům, což jsou dlouhé koberce, většina nábytku, pračka, chladnička, pultový mrazák, akvárium nebo velké vzrostlé rostliny či hudební nástroje (klavíry a pianina).

Stěhování na klíč – existuje i možnost kompletního stěhování, například tehdy, nemáte-li dostatek volného času na přípravu a jste velmi pracovně zaneprázdněni. Stěhováci si poradí s balením věcí i jejich vybalením, a také s instalací spotřebičů, svítidel, rolet, garnýží, polic a všech dalších předmětů bytového zařízení.