Chystáte se na dovolenou k moři a balíte zavazadla? Jedná se o „last minute“ zájezd, kdy se musíte sbalit t co nejrychleji a do několika hodin být na letišti? Pokud máte doma sáčky se zipem různých velikostí, pak si je přibalte s sebou. Mohly by se vám tu hodit.

Telefon na pláži – mobilní telefon je fajn společník, ale na dovolené jej raději vypínejte. Vyřizujte pouze krajně důležité maily a jinak se soustřeďte na své vlastní pohodlí a maximální pohodu, kterou vám umožní letní slunce nad hlavou, mořská hladina na horizontu a písek pod vámi. Kombinace vody a písku je však pro elektroniku vražednou zbraní, velmi snadno si na chodidlech donesete mokrý písek až na ručník, a pokud na něj položíte mobil, přilepená písečná zrnka se postarají o povrch mobilu jako smirkový papír na dřevěné desce. Uložte si mobil do zipového sáčku a máte klid.

papírové kapesníky

Toaletní papír a papírové kapesníky – do sáčku si na pláži ukládejte i papírové předměty, zvláště pak toaletní papír a kapesníky či ubrousky, protože rozmáčené vodou vám tu nebudou k ničemu. Uzávěr sáčku je natolik spolehlivý, že se může i potopit pod hladinu a vnitřek zůstane suchý.

mořské lastury

Mořské lastury – také milujete krásné mořské lastury? Je to něco tak nádherného, že by byla škoda je tu nechat jen tak povalovat. Máte-li možnost a chuť, nasbírejte si lastury pro bytovou dekoraci a uložte si je do sáčku se zipem. Odtud se vám v kufru nerozsypou.

Špinavé prádlo – zašpiněné prádlo, zejména to silně propocené, je potravou pro bakterie a bývá také zdrojem zápachu. Někteří lidé jej v hotelu vkládají do igelitové tašky a tu následně pouze přeloží nebo zauzlují. Ne vždy se ale podaří tašku uzavřít tak, aby se odér nešířil ven. Jakmile však máte k dispozici větší sáček se zipem, prádlo do něj uzavřete naprosto spolehlivě a ani pokojská při úklidu apartmá nebude mít tušení, kam použité prádlo ukládáte.