Zvykli jsme si, že všechno kolem nás funguje na elektrický proud, protože elektřina je všude kolem nás. Je jen málo míst, kam není zavedená přípojka elektrického proudu a jsou to většinou místa vzdálená od měst, v čisté přírodě, kde ale elektrickou energii ani nepotřebujeme. Občas ale nejsou elektrické přípojky natažené k místům, kde teprve výstavby např. rodinných domků teprve bude probíhat, na pozemcích, které teprve budou převedené ze zemědělské půdy na stavební pozemky.

Tam kde není zavedená elektřina, to ale neznamená, že tam nemůžeme používat žádné výdobytky moderní doby, stroje a přístroje. Na to tady máme dieselové kompresory. Mnozí jste je možná zaregistrovali jako záložní zdroje v nemocnicích nebo budovách, které si nemohou dovolit výpadky elektrické energie, ke kterým pochopitelně občas dochází.

elektřina

Dieselové kompresory mohou zachraňovat životy nebo jen pomáhají tam, kam ještě není zavedený elektrický proud a my ho potřebujeme. Není to stálý zdroj energie, je to přechodné řešení, protože pochopitelně v něm dochází ke spalování nafty, což není příliš ekologické, ale spalováním vzniká elektrická energie, kterou potřebujeme pro další stroje.

kompresor

Elektrická energie není samozřejmostí, i když si to mnoho z nás myslí, protože žijeme ve městech, kde je elektřina v každém domě, v každém bytě, v každém pokoji. Ale co když odjedete na dovolenou do hor, do chalupy, kde elektrický proud není přivedený. Kde najdete pouze dieselový agregát, který vytvoří pouze nezbytně nutný proud, abyste nemuseli svítit večer petrolejkou. Dovedete si takovou dovolenou představit? Bez televize, mobilů, tabletů a pod? Pro někoho by to byl skutečný relax, ale jen proto, že ví že to bude trvat jen týden, a pro druhé panika a druhý den by z takového místa utekli.

Bez elektrické energie by byl život již skutečně pro všechny z nás nepředstavitelný.