Mnoho lidí touží po vlastním bazénu, protože je jednodušší a příjemnější ho mít doma. Nemusíte se trmácet nikam na koupaliště, a hlavně máte dokonalý přehled o čistotě vody. Mít doma bazén je skvělé z mnoha důvodů, a pomalu ale jistě roste počet lidí, kteří se nakonec rozhodnou si ho pořídit. Oceníte to nejen vy, ale zejména vaše Malé děti, které milují vodu a hrátky v ní. Tobogan jim domů sice nejspíš nepořídíte, ale různé menší atrakce, jako je třeba protiproud, výrobci bazénů nabízí už zcela běžně. Důležité je mít se kde zchladit, když teploty v létě vyletí nad 30 stupňů.

dno bazénu

Většina lidí si dává bazén do zahrady, a vybírají si spíše zapuštěné bazény, které nenarušují vzhled pozemku. Jednoduše se zapustí do předem připraveného otvoru, a je hotovo. Ať už si dáte bazén do zahrady nebo pod terasu, jistě vás bude zajímat, jak upravit okolí bazénu tak, aby to vypadalo hezky. Máte mnoho možností, a jednou z nich je udělat okolo bazénu dlažbu.

luxusní bazén

Dlažba je stálicí nejen okolo bazénu. Dá se totiž sehnat v mnoha variantách, barvách a rozměrech, takže si jistě vyberete i vy. Její pokládání je celkem jednoduché a často si ji pokládají i lidé sami, a to i když s tím nemají žádné předchozí zkušenosti.

Další variantou jsou dřevěná prkna, která sice vypadají velice efektivně, ale problém je v tom, že když navlhnou, mohou být opravdu kluzká. I proto je lidé volí spíše pod terasu, kde je trvale sucho. Potom stačí dekorovat okolí bazénu třeba květináči s květinami, velkými svícny, LED světly, a v neposlední řadě i pohodlnou sedací soupravou. Terasa s bazénem je luxus, který také můžete mít doma. Nezapomeňte si ale pořídit terasové zastřešení bazénu, které celému bazénu a jeho bezprostřednímu okolí dodá punc opravdového luxusu, a který má také mnoho praktických funkcí. Je to skvělá prevence před úrazy pádem do vody a také před spadem nečistot.